Tyvärr har vi haft lite problem med överföringen till html-format, hittar du några fel i listan, vänligen maila dem Den officiella listan skickas till deltagande klubbar under veckan!
Wänershofstempot 2001-05-27
 Pojkar Nybörjare      DISTANS: 2,4 Km
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 4 Victor Andersson P8 CK Wänershof 0.05.20,9
2 3 Anders Emanuelsson P1O CK Wänershof 0.05.21,8
3 8 Johan Renhage P10 CK Wänershof 0.05.68,8
4 2 Fabian Feiff Mölndals CK 0.08.01 ,5
5 7 Johan Broberg CK Wänershof 0.06.18 7
6 5 Daniel Renhage P8 CK Wänershof 0.08.58,8
7 8 Martin Falk CK Wänershof 0.08.26,?
1 Kristoffer Granlund P8 CK Wänershof ej start
Antal anmälda:  8 Antal startat: 7 Antal brutit:  0 Antal uteslutna:
 Flickor Nybörjare      DISTANS: 2,4 Km
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 11 Edit Wilson Tranemo IF Cykel                      0.05.12,5
2 15 Josefine Holm CK Wänershof                           0.05.46,0
3 12 Johanna Sjöstad F9 CK Wänenershof                        0.05.53,1
4 14 Rebecka Swahn F8 CK Wänershof                            0.06.30,1
10 Rebecka Åkesson CK Wänershof                         ej start
Antal anmälda:  5 Antal startat: 4 Antal brutit:  0    Antal uteslutna: 0
 P11-12      DISTANS: 5 Km
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 21 Edvin Wilson Tranemo IF Cykel 0.08.53,8
2 28 Magnus Falk CK Wänershof 0.08.55,6
3 22 Jacob Nielsen CK Wänershof 0.09.35,7
4 26 Emil Sjöstad CK Wänershof 0.10.08,2
5 23 Marcus Hjelm Tranemo IF Cykel 0.10.16,7
6 24 Fredrik Hansson CK Wänershof 0.10.26,2
7 27 Jonas Sandahl Svanesunds GIF 0.10.27,6
8 20 Tobias Karlsson CK Wänershof 0.10.36,4
9 25 Robin Lindgren Uddevalla CA 0.10.40,7
10 30 Alexander Holm CK Wänershof 0.10.45 0
11 19 Alexander Johansson CK Wänershof 0.11.39,3
12 29 Jonny Andersson Uddevalla CA 0.11.47,2
Antal anmälda:  12 Antal startat: 12 Antal brutit:  0    Antal uteslutna: 0
 F11-12      DISTANS: 5 Km
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 xx Ida Larsson CK Bure 0.09.37,4
2 33 Sara Olsson Uddevalla CA 0.09.43,6
3 37 Hanna Larsson CK Wänershof 0.09.46,0
4 32 Caroline Svensson CK Falken  0.10.37,3
5 36 Cecilia Örneving Fredrikshofs IF Cykel 0.10.51 9
6 31 31 Therese Palm Vårgårda CK 0.10.53,4
7 34 34 Lisa Lindgren Fredrikshofs IF CK 0.11.00,8
8 38 38 Julia Rosqvist Ulricehamns CK 0.13.02,5
39 Pernilla Palm Vårgårda CK Brutit
Antal anmälda:  9 Antal startat: 9 Antal brutit:  1  Antal uteslutna: 0
 P13-14      DISTANS: 10 Km
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 58 Johan Kristensen CK Wänershof 0.18.03,5
2 52 Fredrik Falk CK Wänershof 0.18.05,6
3 43 Petter Sundström CK Falken 0.18.21,6
4 55 Jonas Sjögren Tranemo IF Cykel 0.18.48,7
5 46 Tony Käck CK Falken 0.19.00 0
6 61 Fredrik Emanunelsson CK Wänershof 0.19.02,3
7 51 Martin Steinhof CK Wänershof 0.19.22,7
8 50 Niklas Björkblad Fredrikshofs IF CK 0.19.68,1
9 60 Erik Broberg CK Wänershof 0.20.04,8
10 54 Christoffer Holm CK Wänershof 0.20.08,4
11 53 Jonatan Persson Uddevalla CA 0.20.16 0
12 40 Joakim Pedersen Fredrikshofs IF CK 0.20.26,2
13 57 Andreas Larsson CK Bure 0.20.30,0
14 42 Jonatan Rosqvist Ulricehamns CK 0.20.43,7
15 56 Markus Emanuelsson CK Wänershof 0.21.37,5
16 44 Joakim Lidevi Vårgårda CK 0.21.51,9
17 48 Oskar Christiansson Uddevalla CA 0.22.54,6
41 Dennls Troell CK Falken ej start
45 Jimmy Nilsson CK Falken ej start
47 Daniel Wilhelmsson CK Wänershof ej start
49 Gustav Axvik CK Wänershof ej start
59 Pontus Olsson Uddevalla CA ej start
Antal anmälda:  22 Antal startat: 17 Antal brutit:  0  Antal uteslutna: 0
 F13-14      DISTANS: 10 Km
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 65 Anna Lindgren Fredrikshofs IF CK  0.19.03,9
2 72 Marie Hermansson CK Wänershof  0.19.10,2
3 71 Anna Sällström Uddevalla CA 0.19.23,7
4 66 Ulrika Hansson CK Wänershof 0.19.33,6
5 74 Elin Wilsson Tranemo IF CYKEL 0.19.59,6
6 67 Mikaela Hjelm Tranemo IF CYKEL 0.20.07,2
7 73 Emma Karlsson Fredrikshofs IF CK 0.20.10,5
8 69 Jennie Olsson Svanesunds GIF 0.21.00,2
9 62 Sandra Wilhelmsson Fredrikshofs IF CK 0.21.03,7
10 68 Ellinor Sjöstad CK Wänershof 0.21.16,6
11 70 Anna Örneving Fredrikshofs IF CK 0.21.26,6
12 83 Madelene Gustavsson CK Falken 0.22.14,9
64 Johanna Emanuelsson Burseryds IF Ej Start
Antal anmälda:  13 Antal startat:12 Antal brutit:  0 Antal uteslutna:0
 Flickor 15-16 DISTANS: 10 KM
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 77 Jessica Hermansson CK Wänershof 0.18.55,7
2 80 Alexandra Fagerberg CK Revanche 0.20.15,4
3 79 Sofia Flood CK Wänershof 0.22.07,9
78 Erika Jormhage Kinds CK Ej Start
Antal anmälda:  4 Antal Startat:3 Antal brutit:  0 Antal uteslutna:0
 Pojkar 15-16 DISTANS:
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 95 Adam Andreasson   CK Wänershof 0.23.19,3
2 108 Jonatan Andersson CK Wänershof 0.24.23,4
3 90 Fredrik Larsson CK Wänershof 0.24.29,4
4 97 Mattias Haal CK Revanche 0.24.58,8
6 91 Andreas Granberg CK Revanche 0.25.19.2
8 103 Carl-Magnus Eriksson CK Wänershof 0.25.34,8
1 96 Patrik Morén Fredrikshofs IF CK 0.25.39,7
8 94 Christian Olsson Svanesunds GIF 0.26.04,6
9 101 Christian Olsson Svanesunds GIF 0.26.17,9
10 93 Safin Sherzad Fredrikshofs IF CK 0.26.60,2
11 102 Andreas Saliström Uddavalla CA 0.27.09,2
12 98 Roger Markusson Töreboda CK 0.27.19,3
13 100 Rickard Christiansson Uddavalla CA 0.28.52,1
14 104 David Skogerstrand Torslanda CK Thor 0.29.14,3
15 92 Martin Scchwitzgold CK Wänershof 0.31.22,2
89 Daniel Svensson Uddevalla CA Ej start
99 Erik Johansson CK Wänershof Ej start
105 Fredrik Johansson Kopparbergs CK Ej start
Antal anmälda:  18 Antal startat: 15 Antal brutit:  0 Antal uteslutna:0
 Herr Juniorer
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 118 Patrik Wilhelmsson CK Wänershof 0.44.46,6
2 120 Johannes Karlsson CK Master 0.45.22,2
3 119 Martin Hermansson CK Wänershof 0.48.19,6
4 121 Mikael Hagström CK Wänershof 0.48.33,5
116 Martin Erlandsson CK Wänershof Ej start
Antal anmälda:  4 Antal startat: 3 Antal brutit:  0 Antal uteslutna:0
 Herrar seniorer DISTANS: 30 KM
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 131 Niclas Johansson Svanesunds GIF 0.44.24,7
2 138 Per Mårtensson Skövde CK 0.44.4115
3 137 Henrik Sahlin CK Wänershof 0.45.52,8
4 126 Jacob Kleist CK Bure 0.46.10,5
5 132 Morgan Larsson CK Wänershof 0.46.12,6
6 129 Joakim Rundh CK Revanche 0.46.54,8
7 133 Mattias Johansson Mölndals CK 0.48.56,8
8 130 Patrik Johansson Mölndals CK 0.49.33,4
9 125 Pontus Andersson Alingsås CK 0.49.41,6
10 123 Martin Rosqvist Ulricehamns CK 0.52.55,2
127 Roger Fagerberg CK Revanche Brutit
124 Christer Hermansson CK Wänershof Ej start
126 Erik Kjellander Järfälla CK Ej start
134 Mikael Kjellberg Uddevalla CA Ej start
135 Bjarne Johansson Borås CA Ej Start
136 Rickard Olsson Svanesunds GIF Ej Start
Antal anmälda:  16 Antal startat:11 Antal brutit:  0 Antal uteslutna:0
 Herrar Elit DISTANS: 30 KM
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 145 Björn Andersson CK Wänershof 0.41.58,1
2 143 Mattias Jansson Alingsås CK 0.42.39,2
3 144 Jonas Gartman Svanesunds GIF 0.42.57,5
4 141 Brian Menton CK Revanche 0.43.17,6
142 Tomas Eriksson Uddevalla CA Elj Start
148 Mathias Forslund Alingsås CK Ej start
Antal anmälda:  6 Antal Startat: 4 Antal brutit:  0 Antal uteslutna:0
 Damer 40 DISTANS: 30 KM
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 147 Ingrid Flood CK Wänershof 1.08.17 0
Antal anmälda:  1 Antal startat: 1 Antal brutit  0 Antal uteslutna:0
 Damer 50 Distans: 30KM
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 148 Ulla Svedman Ljusdals CK 1.02.12,6
Antal anmälda:  1 Antal startat: 1 Antal brutit  0 Antal uteslutna:0
 Herrar sport DISTANS: 30KM
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 152 Stig Nilsson Bengtsfors FF 0.44.35,3
2 154 Rolf Lämmel Bengtsfors FF 0.51.55,7
3 158 Jörgen Deckert CK Wänershof 0.53.28,9
4 151 Heinz Lämmel Bengtsfors FF 0.55.55,9
5 149 Markku Lotvonen Bengtsfors FF 0.57.05,9
6 153 Emmanuel Olsson CK Wänershof 0.59.25,8
7 150 Per-Olof Holm CK Wänershof 1.02.25,5
Antal anmälda:  7 Antal startat: 7 Antal brutit  0 Antal uteslutna:0
Klass Damer 30 Distans: 30 KM
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 155 Liselott Gustafsson Nässjö CK 0.50.39,6
Antal anmälda:  1 Antal startat: 1 Antal brutit  0 Antal uteslutna:0
 Herrar 70 DISTANS: 30 KM
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 158 Ulf Olsson CK ECI Champion 0.54.54,5
2 157 Lars Lexén Fredrikshofs IF CK 0.55.2513
159 Åke Henriksson Mölndals CK Ej Start
Antal anmälda:  3 Antal startat: 2 Antal brutit:  0 Antal uteslutna:0
 Herrar 65 DISTANS: 30 KM
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 162 Bernt Redher CK Hymer 0.48.32,9
2 161 Sune Sthuweback Örebrocyklisternas IF 0.50.44,6
3 163 Lars Bergstén CK ECI Champion 0.50.54,4
4 164 Jan-Olof Wilhelmsson CK Hymer 0.52.58.8
Antal anmälda:  4 Antal startat: 4 Antal brutit:  0 Antal uteslutna:0
 Herrar 60 DISTANS: 30 KM
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 171 Erkki Salminen CK Revanche 0.45.17,2
2 172 Per Bergman Tibro CK 0.47.16.4
3 168 Bo Johansson Laxå CK 0.48.31,4
4 169 Kjell Andersson CK Revanche 0.48.31,5
5 173 Hans Swartlinger CK ECI Champion 0.49.30,0
6 167 Åke Leverin Sigtuna Märsta Arlanda CK 0.52.18,7
7 176 Sören Sondell Burseryds IF 0.53.36,1
8 175 Jan Karlsson Västerviks CK 1.08.41,5
170 Trond Olsson Fredrikshofs IF CK Ej Start
174 Kurt Pettersson, Enköpings CK Ej Start
Antal anmälda:  10 Antal startat: 8 Antal brutit:  0 Antag uteslutna:0
 Herrar 55 DISTANS: 30 KM
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 185 Eje Helgesson CK Revanche 0.44.12,7
2 187 Bo Strömberg CK ECI Champion 0.45.24,7
3 181 Kaj Brink Sigtuna Märsta Arlanda CK 0.46.41,6
4 183 Nils-Erik Strömberg Uddevalla CA 0.46.44,0
5 186 Björn Karlsson Västerviks CK 0.48.11,4
6 184 Torsten Andersson Västerviks CK 0.48.15,5
7 179 Lennart Alm Laxå CK 0.52.04,3
8 182 Johnny Karlsson Lidköpings CK 0.53.04,6
180 Carl Edvard Gavenius Fredrikshofs IF CK Ej start
Antal anmälda:  9 Antal startat:8 Antal brutit:  0 Antal uteslutna:0
  Herrar 50 DISTANS: 30 KM
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 192 Stefan Green CK Revanche 0.46.37,1
2 196 Björn Rosander CK Master 0.47.59,5
3 193 Krister Mattisson Järfälla CK 0.48.42,0
4 195 Sven-Olof Johansson CK Revanche 0.49.26,2
5 194 Göran Bjerneus Laxå CK 0.49.48,7
6 110 Johnny Enoksson CK Revanche 0.52.50, 6
7 191 Jörgen Lake Falköpings CK 0.53.57,8
197 Kenneth Hagström CK Wänershof Ej start
Antal anmälda:  8 Antal startat:7 Antal brutit:  0 Antal uteslutna:0
 Herrar 40 DISTANS: 30 KM
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 212 Bernt Malmberg Fredrikshofs IF CK 0.44.14,3
2 208 Ulf Spång Mjölby CK 0.44.58,6
3 201 Toni Eklund CK Wänershof 0.45.16,5
4 200 Conny Johansson Falköpings CK 0.46.37,6
5 206 Christer Klint Mariestadscyklisten 0.46.04,8
6 207 Lars Hermansson CK Wänershof 0.47.21,9
7 204 Morgan Darius Falköpings CK 0.48.04,8
8 210 Sven Stahl Fredrikshofs IF CK 0.48.23,3
9 205 Stefan Thander Mölndals CK 0.50.28,4
Antal anmälda:  13 Antal startat:9 Antal brutit:  0 Antal uteslutna:0
 Herrar 30 DISTANS: 30 KM
Plac Nr  Namn Klubb/land      Anv. tid
1 221 Göran Gran CK Master 0.44.47,1
2 225 Ulf Andersson Nässjö CK 0.45.53,0
3 223 Christer Pantzar Nässjö CK 0.48.12,4
4 227 Lars Björnberg CK Wänershof 0.49.53,2
5 220 Robert Zorman Torslanda CK Thor 0.54.23,4
6 215 Johnny Karlsson Värnamo CK 0.54.50,0
7 226 Kim Jormhage Kinds CK 0.55.08,0
8 222 Martin Johansson Uddevlla CA 0.55.15,9
Antal anmälda:  15 Antal startat:8 Antal brutit:  0 Antal uteslutna:0


Cykelklubben Wänershofs hemsida

http://come.to/wanershof